Borković šesti u Maroku

Najbolji srpski automobilista Dušan Borković u svom Chevrolet Cruze #98 automobilu nadmašio je sva očekivanja i na svom debitantskom nastupu u WTCC (Svetskom šampionatu turing automobila) u Maroku zasenio i neka od najvećih imena svetskog automobilizma.BANE7989

Nakon briljantnih nastupa u kvalifikacijama, u kojima je zauzeo peto mesto i osvojio prvi bod u sezoni, Borković je već na prvoj trci u Marakešu (Maroko) potvrdio plasman i osvojio šestu poziciju, koja mu je donela 9 bodova.

– Prva trka, šesto mesto, nisam bolje mogao da poželim. S obzirom na to da nemam iskustva u ovom šampionatu poput konkurenata, mogu samo da konstatujem da sam veoma srećan i zbog sebe i zbog mog NIS Petrol by Campos Racing tima  – rekao je Borković posle prve trke.BANE8049

Prvu trku obeležio je žestok duel sa nekadašnjim vozačem Formule 1 Tijagom Monteirom. Pošto je Duca na startu izgubio peto mesto, upustio se u seriju sjajnih duela, da bi u jednom od njih Portugalac na stazi Mulaj el Hasan ostao bez zadnjeg branika. Iako je kroz cilj na stazi Mulaj el Hasan prošao kao petoplasirani, Borković je nakon zasedanja disciplinskih organa FIA posle trke, kažnjen sa 10 sekundi, zbog čega je sa petog prebačen na šestu poziciju.BANE8333

– Obišao sam Monteira krug ranije, da bi on isekao šikanu i vratio se ispred mene. Mislim da sam ga fer obišao uprkos kontaktu, tim pre što sam baš jako kočio da bih izbegao sudar – objasnio je Borković duel s Monteirom.BANE8367

Nažalost, prvi Srbin u WTCC nije uspeo da dođe do poena u drugoj trci, pošto je bio instruisan od strane tima da stane jer je iz automobila počeo da izlazi sve jači dim u osmom krugu.

– Sve je funkcionisalo normalno na drugoj trci, temperatura motora je bila u redu, a onda sam se odjednom našao u dimu i jednostavno nisam mogao da nastavim. Sve u svemu, ne mogu da budem razočaran, pokazao sam potencijal i nadam se još boljim rezultatima na sledećim trkama – konstatovao je Borković nakon druge trke u Maroku.BANE8465

Druga trka bila je puna incidenata, pa je zbog sudara Benanija i Koronela na startu, kolateralna šteta ispao aktuelni prvak sveta Ivan Miler.

Prema očekivanju, vozači Sitroena obeležili su prvi trkački vikend, pa je u prvoj trci trijumfovao Lopez, ispred Leba i Milera, da bi u sledećoj devetostruki prvak sveta u WRC Sebastijan Leb stigao do pobede, ispred Lopeza.BANE8515

Sledeće trke u WTCC na programu su 20. aprila u Francuskoj, kada će Borković nastupati na legendarnoj stazi Pol Rikar.